X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Spotkanie z cyklu "Liderki w Zdrowiu"
 
 

8 czerwca 2018r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Liderki w Zdrowiu” poświęcone tematyce kompetencji w obszarze ochrony zdrowia.

Pierwszą część spotkania rozpoczęła Małgorzata Gałązka-Sobotka, Dyrektor Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego oraz dyrektor programu MBA w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Pani Małgorzata opowiedziała o potrzebach i możliwościach w obszarze budowania kompetencji ochrony zdrowia, na co składają się trzy składniki kompetencji – wiedza, umiejętność i doświadczenie, które można doskonalić zarówno na zajmowanym stanowisku pracy (praktyka), jak i realizując zadania w ramach studiów przypadku (teoretyczno-praktyczne). Następnie przeszła do bardzo ważnego pytania: na ile kompetencje tak cenione w biznesie mają zastosowanie w zawodach społecznych? Na koniec Pani Małgorzata podkreśliła ogromne znaczenie odpowiednich kompetencji dla organizacji, zarządzania i efektywności działań podejmowanych w systemach zdrowotnych .

W drugiej części spotkania głos zabrała dr hab.n.med. Agnieszka Pawlak pracująca w Klinice Kardiologii Inwazyjnej MSWiA. Tematem prezentacji było: „Leczenie w przyszłości – jak technologia zmienia schematy myślenia?". Pani Agnieszka podczas swojego przemówienia również podkreśliła wagę kompetencji społecznych wśród pracowników sektora zdrowia. Ze swojego własnego doświadczenia przytoczyła sytuacje, w których zachowanie służby zdrowia było kluczowe w relacji z pacjentem. Pod koniec swojego wystąpienia Pani Agnieszka Pawlak skupiła się na niezwykle korzystnym wpływie technologii na sektor medyczny - jak bardzo medycyna rozwinęła się na przestrzeni lat i podkreśliła, iż ten rozwój cały czas ma miejsce oraz jest niezbędny do efektywniejszej pracy sektora zdrowia.

 

 

 

 

« Powrót do listy wydarzeń