X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Śniadanie biznesowe Harvard Business Review Polska "Style zarządzania kobiet, a sukces firmy"
 
 

Andrzej Jacaszek, prezes ICAN Polska, wydawcy HBR, przedstawił wyniki badań przeprowadzonych przez naszą Fundację razem z Kantar Millword Brown (raport "Za mało kobiet w zarządach.  Dlaczego nic się nie zmienia?" oraz raport "Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w średniej kadrze zarządzającej").

Podczas dyskusji panelowej Iwona Kozera, założycielka Fundacji podkreślała, że do zmiany obecnej sytuacji, czyli zwiększenia udziału kobiet w zarządzaniu, konieczna jest współpraca mężczyzn i kobiet. "Wiele firm deklaruje chęć zmiany," mówiła, "ale nie wdraża żadnych programów i na deklaracjach się kończy." Magda Hajduk-Naklicka, członek zarządu Fundacji, przypominała z kolei, że przedsiębiorstwa musza dostosowywać swoje programy, w tym szkoleniowe, do kobiet. Iwona Kozera przyznała, że chociaż kiedyś była cierpliwa, teraz już nie jest i zachęcała uczestników śniadania do aktywnego działania na rzecz różnorodności. 

Mówiła też, że "kobiety muszą aktywniej dbać o swój rozwój zawodowy. Wszystkie powinnyśmy rozmawiać w swoich organizacjach, gdzie chcemy być za 3-5 lat." Kozera podkreślała znaczenie wiary w siebie oraz wsparcia innych kobiet. Magda Hajduk-Naklicka dodała, że nie do przecenienia jest też rola partnerów życiowych, zwłaszcza w próbie godzenia życia zawodowego i domowego. 

« Powrót do listy wydarzeń