X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Warsztat Matta Domogały i Małgorzaty Tomasik- "Synergia energii męskiej i żeńskiej w biznesie"
 
 

Warsztat zaczęła Małgorzata Tomasik przytaczając badania, które pokazują, że większy udział kobiet w biznesie przekłada się na wzrost PKB. Decyzje w biznesie, jak i w życiu, nie są pozbawione emocji, a największe emocje powodują relacje między ludźmi. Jak mówili prowadzący lepsze relacje można uzyskać poprzez tworzenie synergii.

Podczas warsztatu przywołane zostało inne pojęcie niż powszechnie znany "szklany sufit". "Sticky floor" czyli "klejąca się podłoga" to zaniżona samoocena kobiet, która utrudnia im rozwój kariery zawodowej. Prowadzący przytoczyli przykład słoni, które nawet w obliczu bezpośredniego zagrożenia, nie próbują nowych rozwiązań i nie umieją podjąć niestandardowych działań.

Nieuniknione było więc pytanie "jak mogę pomóc kobietom w ich rozwoju?" Jednym z elementów jest budowanie sieci kontaktów. Uczestnicy poznali rodzaje sieci kontaktów, dowiedzieli się jak je poszerzać oraz jak to robią mężczyźni, a jak kobiety. Jednym z elementów stałego budowania sieci jest także jej audytowanie, w tym odpowiadanie na pytanie "kogo w niej brakuje".

            

 

« Powrót do listy wydarzeń