Inauguracja IV edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 11 maja 2017, Warszawa

11 maja w budynku Focus przy ul. Armii Ludowej 26 odbyła się inauguracja IV edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Niezmiernie miło nam obserwować, że z roku na rok do Programu aplikuje coraz więcej osób zarówno po stronie Mentees, jak i Mentorów. W tegorocznej warszawskiej edycji  programu weźmie udział aż 110 par, co w porównaniu do 77 par w zeszłym roku jest dla nas dowodem zaufania i potwierdzeniem sensu naszych działań. Serdecznie dziękujemy!

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa również z tego powodu, że Program objęło Patronatem Merytorycznym dwóch znakomitych Partnerów: ICAN Institute (wydawca Harvard Business Review) oraz Szkoła Główna Handlowa. Obie te instytucje mocno wspierają ideę mentoringu jako metody rozwoju liderów biznesu, a sposób skonstruowania naszego Programu, jakość edukacji w jego ramach oraz opinie absolwentów przekonały ich do objęcia projektu Patronatem Merytorycznym.

W spotkaniu 11 maja wzięło udział 150 osób – uczestników Programu oraz gości związanych z Fundacją Liderek Biznesu. Rozpoczęliśmy od sesji networkingowej, gdzie pretekstem do nawiązania kontaktu było znalezienie 5 osób z pasującymi puzzlami.

Część oficjalną rozpoczęła Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, a następnie Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu, opowiedziała o bieżących i planowanych działaniach Fundacji. Następnie Agnieszka Bilińska, Opiekun Merytoryczna tegorocznej edycji Programu Mentoringowego, opowiedziała o założeniach i przebiegu projektu. Agnieszka Bilińska będzie nadzorować merytorycznie przebieg całego projektu oraz służyć bieżącym wsparciem w pojawiających się kwestiach.  Osią programu będą indywidualne sesje mentoringowe, między którymi zaplanowaliśmy warsztaty dla Mentorów i Mentees, sesje networkingowe oraz sesje interwizji. Wkrótce odbędą się pierwsze warsztaty dla Mentorów i Mentees

Głos zabrała również pani Prorektor Szkoły Głównej Handlowej Profesor Dr Hab. Hanna Godlewska-Majkowska, która opowiadała o tym, w jaki sposób Szkoła Główna Handlowa rozumie swoją rolę w kształceniu pokoleń przyszłych liderów oraz w jaki sposób mentoring wpisuje się w tę ideę.

Następnie  dr Witold Jankowski - prezes ICAN Institute, redaktor naczelny „Harvard Business Review Polska” –- w  nieco przewrotny sposób poszukiwał odpowiedzi na pytanie: „Jak odnieść sukces w środowisku, które promuje antykruchość”. Dzisiejszą rzeczywistość biznesową porównał do VUCA – terminu sformułowanego przez armię USA, opisującego współczesne pole walki.
Nowym wyzwaniem stojącym przed dzisiejszymi liderami jest nie tylko wykonywanie zadań, ale również ciągle doskonalenie i rozwój.

W finale spotkania zajęliśmy się szukaniem równowagi między ciałem i duchem. Wojciech Eichelberger, uznany psychoterapeuta, trener i doradca biznesowy Warszawie, który zajmuje się m.in. profilaktyką przeciążenia i wypalenia stresem, opowiadał o fizjologii stresu oraz o tym, w jaki sposób wpływa on na nasze ciało, podejmowanie decyzji oraz – co najważniejsze – w jaki sposób ten stres rozładowywać.

Po części oficjalnej był czas na nieoficjalne rozmowy przy lampce wina. Przed uczestnikami Programu wkrótce pierwsze warsztaty i spotkania indywidualne.

Życzymy powodzenia w Programie Mentoringowym!