X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Śniadanie z Liderką Małgorzatą O'Shaughnessy, dyrektor zarządzającą regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe
 
 

Bohaterką kolejnego Śniadania z Liderką była Małgorzata O'Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej, Visa Europe. Absolwentka wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa). Kontynuowała naukę w Londynie. Od początku swej kariery zawodowej związana z Visa, od 1995 roku pełni funkcję dyrektor generalnej Visa w Polsce.

Podczas spotkania uczestniczki zapoznały się z historią płatności kartą. Polska dołączyła do rynku płatności kartą w latach 90, co ciekawe czas autoryzacji transakcji wynosił wtedy 45 min. Wraz z upływem czasu i rozwojem technologicznym do kart dodawane były nowe funkcjonalności, mikroprocesor czy np. antena zbliżeniowa. Obecnie Polska jest jednym z najbardziej innowacyjnych rynków płatności w Europie, w tym na przykład poziom rozpowszechnienia transakcji zbliżeniowych.

Bardzo zaciekawiło uczestniczki nowe trendy i poziom zaawansowania nowych technologii. Praktycznie w każde urządzenie z którego korzystamy można zaszyć metodę płatności, możemy płacić też np. pierścionkiem, bransoletką etc.  Trendem jest też doprowadzenie do sposobu płatności który będzie „niewidoczny” dla dokonujących ich osób – tzw. „uberyzacja płatności". Ciekawe były też stwierdzenia iż  „przyszłość karty to brak karty”, wystarczy kawałek oprogramowania, który będzie dysponował płatnościami.

Małgorzata wskazała również kierunki rozwoju firmy Visa. Firma przykłada dużą wagę do agendy innowacji, tworzy też centra innowacji, np. Centrum Innowacji w Londynie.  Planuje również wprowadzić rozwiązania umożliwiające zaszycie płatności w każdym urządzeniu mobilnym. W ramach rozwoju systemu płatności jest też otwarta na współpracę z innymi gigantami rynku technologicznego.

Na zakończenie spotkania Małgorzata opowiedziała o tym, co wpłynęło na to iż rozwinęła skrzydła i osiągnęła tak wysoką pozycję. Są to wiara w siebie, ciężka praca, zrozumienie i przeświadczenie, że można osiągnąć wiele przy jasnym wytyczeniu celów i ich konsekwentnej realizacji.

 

  

  

  

  

  

 

« Powrót do listy wydarzeń