X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Dlaczego mentoring i dlaczego certyfikacja?
Krystyna Boczkowska, Członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu
 
 

Tradycyjny mentoring, stosowany podczas przyjmowania nowej odpowiedzialność lub zadań, przeszedł obecnie gigantyczną ewolucję i stał się remedium na różnorakie wyzwania współczesnego biznesu.

Na jakie wyzwania, współczesnego biznesu, odpowiada mentoring?

Mentoring zapewnia dynamiczny transfer wiedzy i powoduje, że pracownik zostaje szybciej przygotowany do wykonywania zadań. Mentoring zmniejsza lukę kompetencyjną, co sprawia,  że pracownik lepiej rozumie swoją rolę w strukturze firmy. To z kolei wzmacnia jego motywację.

Dodatkowo, mentoring ułatwia adaptację oraz umożliwia transfer wiedzy ukrytej. Z kolei cross-corporate mentoring ułatwia poznawanie nowych kultur organizacyjnych, konfrontuje pracowników z nowymi obszarami biznesowymi - co jest szczególnie cenne w przypadku korporacji międzynarodowych lub organizacji, które przechodzą proces akwizycji lub połączenia.

Dobrze funkcjonujący mentoring w strukturach firmy, to wysoka efektywność procesów, większa motywacja pracowników oraz wzmocniony employer branding.

Właśnie dlatego, ogromną wartość dla firmy stanowią certyfikowani mentorzy, którzy po zakończeniu profesjonalnego procesu szkoleniowego, posiadają potwierdzone certyfikatem kompetencje, pozwalające na profesjonalne implementowanie kultury mentoringu w całej organizacji oraz są gwarancją na prowadzenie najefektywniejszych procesów mentoringowych w organizacji.

 

« Powrót do listy wpisów