Kobiety na Rynkach Finansowych - spotkanie z Magdaleną Zmitrowicz, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Za nami kolejne spotkanie Fundacji Liderek Biznesu z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych”. Gościem Specjalnym tego wydarzenia była Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W ciągu blisko dwudziestu lat pracy w bankowości zdobyła bogate doświadczenie w zakresie sprzedaży, ryzyka, operacji, a także rynku walutowego oraz obsługi klientów z różnych segmentów rynku. W latach 2016-2017 w strukturach CEEMEA Commercial Banking Group Citigroup zarządzała Departamentem Klientów Korporacyjnych (Corporate Banking Departament). Kierowała również pracami grupy Strategy Champions w ramach Banku Handlowego w Warszawie S.A. Obecnie, poza zasiadaniem w Zarządzie Banku Pekao S.A., jest także członkiem Rad Nadzorczych Pekao Leasing i Pekao Faktoring.

Podczas spotkania Pani Magdalena opowiedziała o swoich doświadczeniach i wyzwaniach związanych z pracą w międzynarodowej organizacji finansowej. Wskazała, iż wiele relacji z początkiem nawiązanych zawodowo, przekształciło się w długoletnie przyjaźnie. Podkreśliła także,  jak bardzo docenia pracę oraz rozwój w różnorodnych kulturowo środowiskach.

Dr Monika Jezierska, Associate Partner w EY, prowadząca rozmowę wskazała, że dużo mówi się o zmianie modelu przywództwa, którą wymusiła pandemia oraz o wykorzystaniu pracy zdalnej. W czasie kryzysu, najtrudniejsze kwestie wymagają empatii, zrozumienia, otwartej komunikacji. Liderzy czasu zmian nie są obojętni na los swoich pracowników oraz klientów. Jednocześnie muszą twardo stąpać po ziemi, racjonalnie podchodzić do biznesu i zapewnić realizację strategicznych celów firmy. To otworzyło dyskusję na temat autentycznego przywództwa. Jak podkreślała Magdalena Zmitrowicz, „tylko autentyczny i empatyczny lider jest w stanie zbudować zaangażowany i odpowiedzialny zespół. Pandemia w pewien sposób wymusiła inne podejście do zarządzania, doprowadziła do tzw. „wyzwolenia korporacji” i oparcia modelu przywództwa na takich filarach jak: odpowiedzialność, szacunek i empatia.”

Omówiliśmy także największe wyzwania stojące przez sektorem bankowym na rok 2021, a wśród nich znalazły się takie zagadnienia jak m.in. adaptacja do innowacyjnych technologii oraz gotowość sektora bankowego do inwestycji znaczących kwot w nowe technologie. Ponadto, poruszyliśmy temat corocznego „Raportu o mikro, małych i średnich firmach”, którego autorem jest Bank Pekao SA. Tematem przewodnim obecnego wydania, publikowanego 28 stycznia, będzie wpływ COVID 19 na sektor MSP.

Było dla nas ogromną przyjemnością oraz zaszczytem gościć w Fundacji Liderek Biznesu Ekspertkę, a przede wszystkim wspaniałą Liderkę, która podzieliła się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami.

Fundacja Liderek Biznesu prowadzi cykl webinarów merytorycznych, min.: #LiderkawZmianie, #LiderwZmianie, #EkspertFundacji, #KobietyNaRynkachFinanansowych - zapraszamy do skorzystania TUTAJ