Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /archiwum/index.php:4) in /0base/base.php on line 12

Opis grupy

FINANCE4DIVERSITY

Grupa branżowa Fundacji Liderek Biznesu – Finance4Diversity (wcześniej "Kobiety na rynkach finansowych") – to wyjątkowa inicjatywa skierowana do osób pełniących kluczowe funkcje kierownicze i zarządcze w sektorze finansowym. To krąg wyjątkowych profesjonalistek i profesjonalistów, skupionych wokół wspólnej idei pogłębiania wiedzy, dzielenia się doświadczeniami oraz kreowania pozytywnych zmian w otoczeniu biznesowym branży finansowej.

Celem naszej inicjatywy jest tworzenie platformy, na której profesjonaliści z sektora finansowego mogą omawiać najnowsze trendy rynkowe, analizować zmiany wpływające na sektor finansowy oraz dyskutować nad wyzwaniami, przed jakimi stoi ten rynek. Grupa skupia się na tematach takich jak inflacja, różnorodność i obecność kobiet na stanowiskach zarządczych oraz kwestie związane z odpowiedzialnym inwestowaniem (ESG).

Opiekunkami merytorycznymi grupy są Iwona Kozera, Beata Klonecka, Anna Sirocka oraz Monika Jezierska, których wiedza i doświadczenie stanowią solidne fundamenty dla prowadzenia angażujących dyskusji oraz analiz rynkowych.

Spotkania grupy odbywają się cyklicznie, tworząc regularną przestrzeń dla wymiany poglądów i inspiracji. Uczestniczki i uczestnicy mają szansę nie tylko słuchać ekspertek/ekspertów, ale również aktywnie włączać się w debatę, dzieląc się swoimi perspektywami i wnioskami. To interaktywne podejście pozwala na tworzenie wartościowych relacji i budowanie sieci kontaktów wśród kobiet i mężczyzn działających na rynkach finansowych.

Jeśli pełnisz kluczowe role w sektorze finansowym i pragniesz pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać umiejętności oraz być częścią inspirującej wspólnoty profesjonalistek, Grupa branżowa Fundacji Liderek Biznesu – FINANCE4DIVERSITY – to idealna inicjatywa dla Ciebie. Dołącz do nas, aby wspólnie odkrywać nowe możliwości, wyzwania i perspektywy w dynamicznym świecie finansów.

Relacje z wydarzeń

2022-02-22

21 lutego 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych”.

Pierwszymi Gośćmi Specjalnymi tego wydarzenia byli: Paweł Bandurski, prezes Zarządu Banku BPH oraz Małgorzata Romaniuk, wiceprezeska Zarządu Banku BPH. Podczas spotkania szczegółowo została omówiona 3. edycja raportu „Kobiety w Finansach”, którego partnerem strategicznym jest Bank BPH. Kolejnym Gościem Specjalnym była Magdalena Warzybok, Dyrektorka Zarządzająca w Kincentric Polska, która przygotowała dla uczestniczek prezentację na temat ważnych sygnałach dla polskiego biznesu z perspektywy ludzkiej.
2021-01-22

Za nami kolejne spotkanie Fundacji Liderek Biznesu z cyklu „Kobiety na Rynkach Finansowych”. Gościem Specjalnym tego wydarzenia była Magdalena Zmitrowicz, wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorująca Pion Bankowości Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W ciągu blisko dwudziestu lat pracy w bankowości zdobyła bogate doświadczenie w zakresie sprzedaży, ryzyka, operacji, a także rynku walutowego oraz obsługi klientów z różnych segmentów rynku. W latach 2016-2017 w strukturach CEEMEA Commercial Banking Group Citigroup zarządzała Departamentem Klientów Korporacyjnych (Corporate Banking Departament). Kierowała również pracami grupy Strategy Champions w ramach Banku Handlowego w Warszawie S.A. Obecnie, poza zasiadaniem w Zarządzie Banku Pekao S.A., jest także członkiem Rad Nadzorczych Pekao Leasing i Pekao Faktoring.

2020-10-13

7 października br., po raz pierwszy w Fundacji Liderek Biznesu odbyło się hybrydowe spotkanie z cyklu: Kobiety na Rynkach Finansowych, tematem spotkania było: "Przywództwo w obliczu przeciwności i niepewności.", a gościem specjalnym była doświadczona ekspertka Agnieszka Słomka-Gołębiowska, Profesor w Katedrze Międzynarodowych Studiów Porównawczych SGH, przewodnicząca Rady Nadzorczej, mBank. Spotkanie poprowadziły: Iwona Kozera, Fundator Fundacji Liderek Biznesu i Monika Jezierska, Associate Partner, Consulting, EY.

2020-06-17

16 czerwca br., odbyło się kolejne spotkanie Fundacji Liderek Biznesu z cyklu: "Kobiety na Rynkach Finansowych", pt. "Rebeliantka na trudne czasy", z wyjątkowym gościem specjalnym Katarzyną Bem, która z początkiem kwietnia br. objęła stanowisko Członka Zarządu, AVIVA Polska, gdzie odpowiada za ubezpieczenia majątkowe. Katarzyna Bem jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz IESE Business School w Barcelonie. Od 1992 roku związana z polskim rynkiem ubezpieczeniowym. Jest ekspertem w zakresie ubezpieczeń majątkowych, zarządzania produktem, underwritingu oraz reasekuracji.

2020-05-27

25 maja br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Kobiety na Rynkach Finansowych", tym razem po raz pierwszy w formule webinaru. Gościem specjalnym wydarzenia pt. "Zmiany przyjdą na pewno, lecz nie wtedy, kiedy się na nie czeka", była Bożena Graczyk, Wiceprezes Zarządu, ING Bank Śląski S.A.