Jak przekazać darowiznę na cele statutowe Fundacji Liderek Biznesu?
UWAGA! Jesteśmy Fundacją, która została zarejestrowana w dniu 24 czerwca 2017 roku jako Organizacja Pożytku Publicznego.

Wspierając Fundację Liderek Biznesu masz pewność, że jest to dobra inwestycja w popieranie partnerstwa oraz wspieranie wykorzystania talentów kobiet w biznesie, a w zamian Fundacja Liderek Biznesu każdą złotówkę otrzymaną od darczyńców wydaje zgodnie z jej misją i celami statutowymi.
Można skorzystać z trzech dostępnych opcji:
1 przekazanie dowolnej kwoty (np. 20 zł, 50 zł, 100 zł, Inna kwota) na rzecz Fundacji Liderek Biznesu wykonując przelew na nasz rachunek bankowy z tytułem "Darowizna na cele statutowe". Poniżej dane do przelewu:

Odbiorca: Fundacja Liderek Biznesu
Tytuł płatności: Darowizna na cele statutowe
Nr konta: PL 68 1280 0003 0000 0031 7600 5031 HSBC Bank Polska S.A.
2 korzystając z bankowości elektronicznej darczyńca może ustawić zlecenie stałe, dzięki któremu co miesiąc będzie przekazywał na rachunek FLB określoną kwotę (np. 20 zł, 50 zł, 100 zł, Inna kwota) umożliwiającą nam sprawne realizowanie naszej misji i celów statutowych. Taki sposób przekazywania darowizn na cele statutowe FLB zapewni darczyńcy regularne wspieranie naszej działalności bez konieczności każdorazowego wypełniania przelewu.
3 korzystając z usług platformy płatności elektronicznych Pay U - można wykonać płatność za pomocą karty kredytowej oraz "szybkim przelewem".

Darowizny na cele statutowe Fundacji Liderek Biznesu jako organizacji pożytku publicznego można odliczyć od dochodu stanowiącego podstawę opodatkowania podatkiem od osób fizycznych (art. 26 ust. 1 pkt 9 lit a) ustawy o PIT) a tym samym zmniejszyć zobowiązanie podatkowe w danym roku podatkowym. Maksymalna wartość darowizny, jaką można odliczyć na cele charytatytwne w danym roku podatkowym stanowi 6% wykazanego w rocznym zeznaniu podatkowym dochodu. Oznacza to, że osoby mieszczące się w pierwszym progu podatkowym mogą odzyskać nawet 18% przelanej kwoty. Osoby zarabiające więcej, mieszczące się w drugiej skali podatkowej, mogą odpisać od podatku większe kwoty.
Administratorem danych osobowych jest Fundacja Liderek Biznesu z siedzibą w Warszawie, ul. Ogrodowa 58, 00-876 Warszwa ("Fundacja"), która przetwarza Pani/Pana dane osobowe w celu realizacji darowizny oraz - w przypadku dodatkowo wyrażonej zgody - w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów i usług Fundacji, realizowanego w szczególności poprzez przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do dokonania darowizny. Informujemy o przysługującym prawie dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.