Kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee

Kolejne spotkanie Klubu Mentora i Klubu Mentee odbyło się 7 grudnia w budynku Rondo ONZ 1 . Po świątecznym poczęstunku uczestnicy posłuchali przemówienia gościa specjalnego spotkania - premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego. Pan Premier przewrotnie odniósł się do kilku cytatów na temat przywództwa w kontekście swoich różnorodnych doświadczeń.

Następnie Iwona Kozera, Fundator, oraz Angelina Sarota, członek Rady Programowej Fundacji Liderek Biznesu, przedstawiły wyniki najnowszego raportu „Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w zarządach i średniej kadrze zarządzającej.  W 2017 roku Fundacja Liderek Biznesu zbadała przy współpracy z firmą Kantar Millward Brown , Siemens , AXA oraz Nestle jak postrzegane są kobiety, które zasiadają w zarządach przedsiębiorstw lub aspirują do najwyższych stanowisk. Druga część badania objęła kobiety na stanowiskach kierowniczych poniżej zarządu organizacji – badano, jak są one postrzegane przez swoich podwładnych i swoje podwładne. Wyniki Raportu, w części zaskakujące, wywołały żywą dyskusję między uczestnikami spotkania, co pokazuje – jak podsumowała Iwona Kozera – że działalność Fundacji jako platformy do edukacji i wymiany doświadczeń jest bardzo potrzebna i przed nami stoją zadania na wiele lat.