Zmiany w Zarządzie Fundacji Liderek Biznesu
2021-03-30

Agnieszka Maciejewska, dotychczasowa prezeska zarządu, która pełniła tę funkcję przez ostatnie 5 lat, ze względu na nowe obowiązki zawodowe, zrezygnowała ze stanowiska. Nową prezeską Fundacji Liderek Biznesu została Anna Sirocka.

Anna Sirocka była członkiem zarządu Fundacji od wielu lat. Na co dzień pracuje w EY, jest partnerem i Liderką Zespołu ds. MSSF. Jej kariera zawodowa związana jest z badaniem sprawozdań finansowych oraz doradztwem w obszarze rachunkowości i organizacji funkcji finansów. Posiada tytuł Biegłego Rewidenta, ACCA, CIA, jest członkiem Komitetu Standardów Rachunkowości powołanego przez Ministra Finansów. Przez 6 lat była członkiem Zespołu Ekspertów Technicznych Europejskiej Grupy Doradczej ds. Sprawozdawczości Finansowej (EFRAG).

Wierzę, że obecność kobiet w przestrzeni zawodowej jest ważna i przynosi spółkom wymierne korzyści. Chcę działać na rzecz pozytywnych, codziennych doświadczeń zawodowych kobiet – uznawania ich wkładu oraz stwarzania szerokich możliwości na kształtowanie swojej kariery – Anna Sirocka.

Agnieszka Maciejewska dołączyła do zespołu zarządzającego TVN Grupa Discovery, gdzie będzie odpowiadała za działania people & culture TVN i Discovery w Polsce. Nadal pozostanie członkiem zarządu Fundacji. Agnieszka Maciejewska pracowała wcześniej w EY Polska, gdzie zajmowała stanowisko dyrektor personalnej.

Obu Paniom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

POZNAJ NOWĄ PREZES FLB! 7 kwietnia br. zapraszamy na specjalne wydanie webinaru z cyklu #LiderkawZmianie, pt. „Różnorodność - napędowa siła biznesu. Perspektywa Anny Sirockiej, nowej Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, Partnera EY, Lidera Zespołu ds. MSSF. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Maciejewska (Prezes Zarządu FLB w okresie marzec 2016-marzec 2021).

Potwierdź udział w otwartym webinarze: https://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/zapis-na-wydarzenie/418/

« Powrót do listy materiałów