Program Mentoringowy Fundacji Liderek Biznesu to kompleksowy projekt, wspierający kobiety i mężczyzn w świadomym kształtowaniu kariery zawodowej, rozwijaniu samoświadomości i doskonaleniu kompetencji przywódczych.

Relacja z zakończenia X edycji Programu Mentoringowego 28.02.2024:

POGRAM MENTORINGOWY Fundacji Liderek Biznesu to:
  • Największy cross-biznesowy program mentoringowy w Polsce;
  • Doświadczony zespół opiekunów merytorycznych, który zapewni jeszcze bogatsze i różnorodne doświadczenia mentorskie;
  • Program warsztatów rozwojowych dostosowanych do bieżących potrzeb rynku i rozwoju zawodowego;
  • Sprawdzona formuła, 10 lat doświadczenia;
  • Certyfikowani i akredytowani Mentorzy.

Wierzymy w skuteczność mentoringu, który w obecnej zmiennej rzeczywistości jest najbardziej efektywną metodą wsparcia liderów, odpowiadającą na indywidualne potrzeby.

Badania jednoznacznie wskazują, że mentoring ułatwia organizacjom implementację wartości #diveristy #inclusion i #equity wewnątrz firmowych struktur oraz pomaga rozwijać i wzmacniać kompetencje kluczowych talentów.

Mentoring jest naturalnym narzędziem do transferu wiedzy pomiędzy generacjami, co przyczynia się do optymalizacji procesów w wielopokoleniowych zespołach.

PROGRAMY MENTORINGOWE

Jesteśmy przekonani, że programy mentoringowe przyczyniają się do wzrostu samoświadomości, zarówno osób indywidualnych, jak i całych organizacji.

• Pracownicy-mentee, będący w procesie mentoringowym, czerpią większą satysfakcję ze swojej pracy - tak twierdzi 91% badanych;
  • Dzięki programom mentoringowym reprezentacja mniejszości wśród pracowników, wewnątrz badanych organizacji, zwiększa się średnio o 24%,
  • Wszystkie firmy z pierwszej 50 listy Fortune 500 posiadają rozwinięte programy mentoringowe, a z pierwszej 100 aż 96%;
  • Programy mentoringowe skutecznie wspierają kobiety w pokonywaniu wyzwań, utrudniających im obejmowanie zarządczych stanowisk w organizacjach.

DLACZEGO MY?

.

Mentorzy Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu to:

• Doświadczeni liderzy - 10-25 lat na wysokich stanowiskach zarządczych w biznesie, aktywnie działający w obecnej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości;
  • Osoby zaangażowane w rozwój innych, posiadające doświadczenie w prowadzeniu procesów mentoringowych;
  • Liderzy wywodzący się w dużej części ze środowiska korporacyjnego, rozumiejący kulturę korporacyjną w praktyce;
  • Liderzy i eksperci dysponujący wiedzą i doświadczeniem z ok. 50 branż, w tym:
    • prezesi, dyrektorzy i menedżerowie znanych polskich i międzynarodowych korporacji i firm,
    • certyfikowani mentorzy Szkoły Mentorów Biznesu,
    • coachowie z akredytacją ICF,
    • mentorzy posiadający akredytację Indywidualną Mentora i Coacha EIA EMCC
    • trenerzy biznesu z wieloletnim doświadczeniem.

POZNAJ OPINIE UCZESTNIKÓW PROGRAMU:

Dołącz do XI edycji Programu Mentoringowego!