Europejski Kongres Finansowy 2022 Debata "Biznes a Różnorodność - kobiety w spółkach giełdowych?,

8 czerwca 2022 podczas Europejskiego Kongresu Finansowego odbyła się debata „Biznes a Różnorodność – kobiety w spółkach giełdowych”, którą zrealizowała Fundacja Liderek Biznesu.

Wraz z Panelistami, jedną z załżycielek Fundacji Iwoną Kozerą, Prezeską Zarządu Fundacji Anną Sirocką i Członkinią Zarządu dr Moniką Jezierską debatowaliśmy na temat pozycji kobiet w spółkach giełdowych. Temat ten jest bazą powstającego właśnie raportu Fundacji Liderek Biznesu.

Wśród Panelistów znaleźli się Brunon Bartkiewicz  - Prezes  Zarządu ING Bank Śląski, Elżbieta Czetwertyńska, - Prezeska Zarządu Citi Handlowy, dr Tomasz Karol Wiśniewski - Przewodniczący Komitetu Indeksów Giełdowych przy Giełdzie Papierów Wartościowych oraz Agata Dopieralska – Dyrektorka Działu Ryzyka i Audytu Wewnętrznego Żabka Polska.

Duże zainteresowanie oraz aktywne uczestnictwo przybyłych gości sprawiło, że zarówno nasza rozmowa, jak i wnioski z debaty zainspirowały uczestników do dalszych refleksji oraz do dalszych prac nad  przygotowywanym przez Fundację Liderek Biznesu raportem związanym z obecnością kobiet w Zarządach spółek giełdowych.