X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Webinar #EkspertFundacji: Karina Kreja, International Concept Manager & Workplace Expert w Kinnarps, pt.: Bezpieczne Biuro, czyli jak COVID-19 wpływa na przestrzeń i zachowania.
 
 

8 lipca br. w Fundacji Liderek Biznesu odbył się kolejny webinar z cyklu #EkspertFundacji, tym razem gościem specjalnym była Karina Kreja, International Concept Manager & Workplace Expert w Kinnarps, która w niezwykle interesujący sposób przedstawiła temat: "Bezpieczne Biuro, czyli jak COVID-19 wpływa na przestrzeń i zachowania." Spotkanie moderowała Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, która zaprosiła do merytorycznej dyskusji z ekspertkę firmy Kinnarps.

Karina Kreja mówiła m.in. o dystansowaniu fizycznym, nowych rygorach higienicznych i zasadach współdzielenia przestrzeni, czyli o niezwykle istotnych i niejednokrotnie problematycznych procedurach obowiązujących w pandemii, którym muszą się poddać wszyscy obywatele i również użytkownicy biur. Odpowiadała m.in. na pytanie: Na czym polega "rozgęszczenie" biur i jak sprawnie przeprowadzić firmę przez ten proces?  Nasza ekspertka podkreśliła, jak bardzo w ostatnich miesiącach zmieniło się podejście firm do organizacji przestrzeni biurowej, w których obecnie do kontroli przepływu osób, wykorzystuje się m. in. zasadę FILO czyli z angielskiego First In, Last Out (pierwszy wchodzi, ostatni wychodzi). Metoda ta bazuje na założeniu, że osoba która pojawia się w danej przestrzeni najwcześniej, opuszcza ją jako ostatnia, co pozwala na uniknięcie kontaktu z pozostałymi użytkownikami tego samego pomieszczenia. Koncepcja jest prosta i bardzo logiczna oraz gwarantuje płynny i bezpieczny przepływ osób w danej przestrzeni.


Polecamy artykuł : Bezpieczne Biuro podnosi standardy środowiska pracy. 
Czyli jak COVID-19 wpływa na przestrzeń i zachowania? Więcej tutaj > 

Ekspertka Kinnarps odpowiadając twierdząco na pytanie: Czy w erze dystansowania społecznego  możemy stworzyć poczucie wspólnoty w przestrzeni firmowej? Jednocześnie wskazała niezwykle precyzyjne i skuteczne rozwiązania do wdrożenia ich bezpośrednio w firmach. Karina Kreja wyjaśniła uczestnikom spotkania, jak mądrze i ergonomicznie wyposażać dziś przestrzeń biurową i przedstawiała odmienne koncepty firm związane z podejściem do organizacji pracy biura.

Jak podkreślił nasz gość specjalny, COVID-19 diametralnie zmienił politykę firm w odniesieniu do organizacji przestrzeni i równolegle wygenerował zupełnie nowe oczekiwania pracowników, wobec pracy w środowisku biurowym. Dlatego tak ważne jest aby w trakcie budowania tej „nowej normalności” i tworzenia „nowej normy” mieć świadomość, że realizujemy plan długoterminowy i musimy brać pod uwagę przestrzeń, technologię i kulturę pracy, które łącznie składają się na doświadczenie środowiska pracy, dzisiaj rozumianego znacznie szerzej niż tylko samo biuro . Obecnie jesteśmy uczestnikami globalnej transformacji świata we wszystkich dziedzinach życia co zmusza nas do większej elastyczności i empatyczności.

Fundacja Liderek Biznesu prowadzi cykl webinarów merytorycznych, in.: #LiderkawZmianie, #LiderwZmianie, #EkspertFundacji, KobietyNaRynakachFinanansowych  < zapraszamy do skorzystania TUTAJ >

Pozostańmy w kontakcie - już wkrótce kolejne webinary Fundacji Liderek Biznesu. Do zobaczenia online!

 

« Powrót do listy wydarzeń