Spotkanie Klubu Mentee, 8 listopada 2018 r.

8 listopada 2018 r. odbyło się spotkanie Klubu Mentee wszystkich edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu, którego celem  jest wspieranie absolwentów w dalszym kształtowaniu kariery zawodowej.

Gościem specjalnym naszego spotkania była Tatyana Fertelmeyster, fundatorka firmy Connecting Differences, specjalizującej się w pomaganiu organizacjom w budowaniu zaufania w zespole i poprawie komunikacji.

Uczestnicy zostali powitani przez Agnieszkę Maciejewską, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Tematem przewodnim spotkania były nieporozumienia w komunikacji kobiet i mężczyzn. Tatyana przedstawiła w interesujący sposób różnice w sposobach komunikacji oraz w podejmowaniu decyzji w życiu rodzinnym i zawodowym pomiędzy kobietami a mężczyznami.

Stereotypy, uprzedzenia dotyczące płci oraz wszelkie nieuświadomione zachowania, powodują wiele napięć w komunikacji, a czasem są źródłem niezrozumienia i frustracji. I chociaż zachowania te są krzywdzące zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, to jednak kwestia ta dotyczy częściej kobiet. Wiele kobiet spotkało się z sytuacją, kiedy ich opinia nie uzyskała życzliwego przyjęcia, ale powtórzona przez mężczyznę została odebrana inaczej i nabrała znaczenia. Te sytuacje ciągle się zdarzają i dlatego warto mieć ich świadomość, aby dbać o wzajemny szacunek i tworzyć bezpieczną atmosferę dialogu.

Szczegóły Programu Mentoringowego tutaj: https://www.fundacjaliderekbiznesu.pl/pm/mentoring/