Mniej równości płci w gospodarce, Rzeczpospolita
2017-11-07

W Europie Zachodniej 61 lat, w Europie Środkowo - Wschodniej i Azji Środkowej 128 lat, a na całym świecie około 100 lat - tyle czasu ma zająć pełne pokonanie nierówności płci przy obecnym tempie zmian - szacuje tegoroczny raport Global Gender Gap Index, w którym światowe Forum Ekonomiczne ocenia 144 państwa.

Jak wynika z raportu Światowego Forum Ekonomicznego pod względem uczestnictwa kobiet w życiu gospodarczym Polska dokonała niewielkiego postępu. W zeszłym roku była na 58 miejscu, teraz jest 55. Warto jednak podkreślić, że ów postęp jest naprawdę niewielki. Potwierdzają to także nasze badania, gdzie prawie połowa przedsiębiorstw ma zarządy składające się wyłącznie z mężczyzn. Jako Fundacja Liderek Biznesu od lat wskazujemy, że jest wiele dróg dojścia do celu, jakim jest większy udział kobiet w kierowaniu firmami. Być może zmiany przyspieszy nowe prawo - od 2018 roku, niektóre duże spółki będą musiały publikować raport o niefinansowych aspektkach swojej działalności - mówi Iwona Kozera, partner EY, współzałożycielka Fundacji Liderek Biznesu.

« Powrót do listy materiałów