X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Kup teraz
 
 
 
Alicja Kornasiewicz – kobieta, która zrewolucjonizowała świat polskich finansów i przetarła Polakom szlaki w bankowości międzynarodowej. Obecnie jest jednym z dyrektorów zarządzających w amerykańskim banku inwestycyjnym Morgan Stanley. Stała też na czele banków: Pekao SA, UniCredit oraz CAIB. Jako wiceminister skarbu w latach 1997–2000 prywatyzowała i restrukturyzowała czołowe polskie przedsiębiorstwa. W życiu najbardziej ceni wiedzę, pracę i prawdę. Uwielbia tańczyć i gotować, na co jednak ma niewiele czasu, bo jak twierdzi, została powołana do innych zadań – by swoim doświadczeniem i przenikliwością wspierać gospodarkę. Od innych menedżerek odróżnia ją to, że nie mówi o potrzebie poczucia wpływu w biznesie. Ona go po prostu ma.
Sonia Draga miała niewielkie doświadczenie w biznesie wydawniczym, gdy w 2003 roku kupiła prawa do publikacji książki „Kod Leonarda Da Vinci“ Dana Browna. Na następny hit „Pięćdziesiąt twarzy Greya“ czekała siedem lat. Ten ruch ugruntował jej pozycję w świecie polskich wydawców. Zanim do niego wkroczyła, sprzedawała telewizory, samochodowe systemy stereo, rajstopy i bieliznę. Pasja zaprowadziła ją w końcu do książek, intuicja podpowiada, które wybierać. Zna pięć języków, więc szybciej niż inni wydawcy dokonuje przeglądu rynku, o zakupie praw decyduje sama, dlatego jest dobrym partnerem. Mocna, a zarazem skromna kobieta, która ze swej ciekawości świata oraz nieustępliwości zbudowała autonomiczną markę w literaturze i biznesie.
Historia firmy Solaris to historia wielkiej miłości. Solange Olszewska, budując z mężem największą w Europie fabrykę autobusów, wykorzystała wszystkie swoje talenty: kreatywność, intuicję, wiarę w rodzinę i jej wspólny sukces. W zarządzaniu połączyła otwartość wielkiego świata z wielkopolską solidnością. Płynąc z prądem przemian ustrojowych i życiowych, zawsze znajdowała swoje miejsce oraz zajęcie, które umiała poznać i pokochać. Siła charakteru wyznaczyła jej drogę oraz miejsce w życiu i biznesie.
Magdalena Nawłoka, wiceprezes Allianz Polska, od kilkunastu lat na najwyższych stanowiskach w sektorze ubezpieczeniowym. Była członkiem zarządu ds. finansów Generali Polska i wiceprezesem PZU oraz PZU Życie. Karierę zawodową rozpoczynała w EVIP Consulting, a następnie w BIG Banku Gdańskim. Wyróżniona tytułem Woman to Watch przez Business Insurance Magazin oraz 2 Bizneswoman Roku w plebiscycie czytelników Pulsu Biznesu. Uważa, że jej największym talentem jest odwaga decyzyjna. Mówi szybko i równie szybko działa. Lubi ścigać się w życiu i w biznesie. Uwielbia dynamiczne samochody oraz sport, który najchętniej uprawia ze swoimi synami.
Beata Osiecka, dzięki swojej największej pasji – podróżom – ciągle przywozi świeże pomysły do firmy. Od ponad 20 lat związana jest ze skandynawską marką Kinnarps, która wyposaża biura w Polsce i na świecie. W biznesie znalazła swoją niszę pozwalającą jej intensywnie rozwijać się w roli menedżera, a zarazem cieszyć się wielobarwnością życia. Jest entuzjastką aktywnego życia, dzięki czemu znajduje czas na swoje pasje. Kocha sport, ale najbardziej lubi ścigać się sama ze sobą.
Niezgoda na absurdalny świat komunizmu z Jolanty Zwolińskiej uczyniła jedną z najbardziej znanych polskich przedsiębiorczyń. Od 1984 roku otworzyła trzy wiodące firmy kosmetyczne: Soraya, Dermika i Yonelle. Zamieniła karierę biologa-naukowca na biznes, ponieważ biznes daje jej wolność, radość, niezależność. Pozwala uwolnić kreatywność.
Zawsze była chciwa na życie i jego różne smaki. Tuż przed czterdziestką zrezygnowała z kariery psychoterapeutki i zajęła się modą. Z przedsiębiorczyni szybko stała się znaną projektantką, o niepowtarzalnym, minimalistycznym stylu. Od 20 lat ubiera Polki ceniące jej wyrafinowany, a jednocześnie prosty styl połączony z doskonałym krojem i pięknymi tkaninami. Mimo wielu zawirowań pozostała wierna sobie i wciąż skutecznie opiera się masowym trendom. Choć uważa, że w życiu nie ma jednoznacznych odpowiedzi i modelowych sposobów postępowania, hołduje jednej zasadzie – warto być porządnym i bez pretensji. Może to nie zawsze się opłaca, ale sprawia, że Joanna Klimas czuje się dobrze ze sobą.
Jej droga zawodowa jest zaprzeczeniem schematu, że to wyłącznie wiedza i twarde zarządzanie prowadzą na szczyt. Aneta Podyma studiowała polonistykę we Wrocławiu, a została finansistką w Paryżu. Wprowadziła do Polski luksemburskie fundusze inwestycyjne Merill Lynch i Black Rock, tworzyła polski oddział TFI dla Towarzystwa Ubezpieczeniowego AXA i polskie przedstawicielstwo amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej Genworth Financial. Od połowy 2015 roku zarządza Pramerica Życie TUiR S.A. Reprezentuje najbardziej pożądane cechy w biznesie: empatię, umiejętność motywowania ludzi, i siłę przetrwania.
Iwona Kossmann robiąc karierę w wielu organizacjach doświadczyła różnorodności w biznesie – tworzyła luksusowe zapachy w Coty, zarządzała spółkami odzieżowymi i medialnymi. W telekomunikacji zamieniła Ideę w Orange. W 2012 otworzyła własną firmę i markę Kossmann, oferującą ubrania dla kobiet aktywnych zawodowo. Po latach na etatach odkrywa, co to jest własny biznes. Cieszy się każdym dniem. Twierdzi, że zrównoważone życie, które daje poczucie spełnienia, to największy sukces, jaki można sobie wymarzyć.
Zaczynała jako konsultant w UNIDO i Ernst&Young. W biznesie farmaceutycznym była kontrolerem finansowym. Odrzuciła propozycję stabilnego etatu w Szwajcarii i na 13 lat związała się z mediami. Zarządzając wydawnictwem Gruner&Jahr, wprowadziła na rynek „Galę” i „ Glamour”. Pracując dla Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych zrestrukturyzowała „Super Express” i wprowadziła do pierwszej ligi Radio Eska. Teraz zaangażowana w trzy start-upy z pogranicza farmacji, medycyny, finansów, mediów i technologii. Członek Rady Fundacji Vital Voices. Dyskontuje zdobyte doświadczenie. Sama wychowuje dwoje dzieci. Po czterdziestce postanowiła postawić na rodzinę, bo wcześniej realizowała się głównie w pracy.
Sukcesem jest znalezienie miejsca, które daje możliwość realizacji pasji zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej – twierdzi Krystyna Boczkowska, jedna z najbardziej aktywnych menedżerek w polskim świecie przemysłu. Karierę zaczynała w Zakładach Radiowych im. Marcina Kasprzaka, wprowadziła koncern Bosch do Polski, w którym od 2006 roku sprawuje funkcję prezesa. Mistrzyni wyszukiwania okazji na rynku nieruchomości. Doskonała tenisistka i negocjatorka wierzy, że cechy przypisywane kobietom są przyszłością efektywnego biznesu.
Beata Stelmach, prezes zarządu General Electric na Polskę i kraje bałtyckie, była wiceminister spraw zagranicznych. Od 1991 roku związana z rynkiem kapitałowym, a następnie z sektorem private equity. Zarządzała kilkoma funduszami, miała też własny butik doradztwa inwestycyjnego. Nie umie gotować, ale żadnej pracy się nie boi. Gdyby straciła posadę, mogłaby utrzymywać się choćby z szycia. Siłę daje jej duża rodzina, z którą celebruje nawet drobne sprawy. Nie wyobraża sobie życia bez sportu. W 2013 roku otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w promocji Polski i polskich przedsiębiorstw za granicą.
Świat finansów zawsze był jej pasją. Danuta Dąbrowska zdobywała doświadczenie zawodowe w wiodących firmach konsultingowych i telekomunikacyjnych w Polsce, Szwecji i na Bliskim Wschodzie. Przyczyniła się do sukcesu duńskiej marki obuwniczej w regionie Środkowej Europy. W 2009 roku zaczęła się jej przygoda z PANDORĄ, która w ciągu kilku lat stała się jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm biżuteryjnych w regionie. Uważa, że do odniesienia sukcesu w biznesie niezbędna jest wiedza, ale równie istotne jest zachowanie odpowiedniego dystansu i umiejętne budowanie relacji. Jej samej pomaga niegasnący entuzjazm i różnorodność zainteresowań.
O książce

13 historii kobiet, których życie może być inspiracją dla wszystkich.

Alicja Kornasiewicz, Sonia Draga, Solange Olszewska, Magdalena Nawłoka, Beata Osiecka, Jolanta Zwolińska, Joanna Klimas, Aneta Podyma, Iwona Kossmann, Agnieszka Anielska, Krystyna Boczkowska, Beata Stelmach i Danuta Dąbrowska dzielą się swoimi doświadczeniami, radościami i porażkami. Nie znajdziemy w tej książce łatwych rozwiązań, jak osiągnąć równowagę w życiu osobistym i zawodowym. Znajdziemy jednak inspirację do działania, do wiary w siebie i we własną intuicję. Znajdziemy prawdziwe historie zwykłych, a jakże niezwykłych kobiet, które – każda na swój sposób – osiągnęły sukces. Sukcesem jest robienie tego, co się lubi. To pasja, potrzeba sięgania coraz wyżej, szukania nowych rozwiązań, nieustająca ciekawość świata i ludzi. Zaraźliwy entuzjazm dający siłę, by iść dalej.
 
 
Kup teraz