X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Zakończenie III Edycji Programu Mentoringowego
 
 

Dnia 2 marca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie trzeciej edycji Programu Mentoringowego  oraz Inauguracja Klubu Mentora i Klubu Mentee Fundacji Liderek Biznesu.

Z tej okazji w spotkaniu wzięli udział nie tylko uczestnicy bieżącej edycji Programu, ale także Mentorzy wszystkich dotychczasowych edycji i specjalni goście.

Spotkanie otworzyły: Iwona Kozera, Fundator oraz Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji.

Następnie głos zabrała Ambasador Szwecji w Polsce - Inga Eriksson Fogh. Szwecja jest liderem, jeśli chodzi obecność kobiet w biznesie i polityce (obecnie ponad 40% szwedzkiego Parlamentu to kobiety).  Pani Ambasador opowiedziała o szwedzkich rozwiązaniach wspierających różnorodność, programach ułatwiających kobietom obejmowanie najwyższych stanowisk – m.in. Styrelsekraft - Board Power. Jego celem jest budowanie potencjału kobiet, by zwiększyć ich obecność na najwyższych stanowiskach w spółkach. Powołany do życia przez rząd szwedzki, w ramach inicjatywy upowszechniania przedsiębiorczości, inny program Almi Företagspartner wspiera kobiety w rozwoju ich karier we własnych spółkach i tworzy platformy oraz sieć kontaktów z kobietami zajmującymi najwyższe stanowiska. W jego ramach oferuje się również szkolenia i programy mentoringowe. Badając skuteczność programu okazało się, że większość objętych nim kobiet została powołana do składu władz spółek.

Następnie Opiekun Merytoryczny trzeciej edycji Programu Mentoringowego – Ewa Zięcina - przedstawiła podsumowanie programu: statystyki, opinie oraz wnioski z ankiet ewaluacyjnych Mentorów i Mentees. Jakość merytoryczna programu została oceniona bardzo dobrze lub dobrze przez 90% Mentees i 88% Mentorów. Mentees w naszym programie cenili sobie głównie dobór mentora, warsztaty, networking oraz uporządkowany proces rozwojowy. Dla mentorów najbardziej wartościowe było przygotowanie merytoryczne programu, możliwość dzielenia się wiedzą, sesje interwizyjne i networkingowe. Miło jest  nam również słyszeć, że według mentorów program jest lepszy z edycji na edycję.

Ważnym momentem wydarzenia była inauguracja Klubu Mentora i Klubu Mentee Fundacji Liderek Biznesu. W ramach Klubów organizowane będą spotkania, warsztaty oraz inne prestiżowe wydarzenia. Klub Mentee będzie szansą do kontynuowania rozwoju w roli lidera także po ukończeniu Programu, zaś Klub Mentora będzie wspierał dalszy rozwój kompetencji mentorskich. Specjalne grupy na LinkedIn będą dodatkowo sprzyjać networkingowi, inspiracji oraz wymianie doświadczeń. Każdy z Klubów posiada swoich Opiekunów, ale ich ideą jest aktywny udział wszystkich członków.

Na końcu mieliśmy przyjemność oglądać Mentoring Theater – spektakl Dariusza Milczarka i Michała Bukowskiego, który pokazał w krzywym zwierciadle tak zwane „rozmowy rozwojowe”, coaching i mentoring. Bardzo dynamiczne i przewrotne przedstawienie wywoływało salwy śmiechu, jednak był to często „śmiech przez łzy”, skłaniający do refleksji i rozmyślań na temat zarządzania i mentoringu.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i do zobaczenia na spotkaniach Klubów Mentora i Mentee!

 

  

  

  

 

  

  

  

  

 

  

  

  

« Powrót do listy wydarzeń