Spotkanie z cyklu "Zarządzanie z THINKTANK Society"

W Łazienkach Królewskich w Warszawie członkowie Klubu THINKTANK Society wraz z zaproszonymi gośćmi: Agnieszką Maciejewską z Ernst&Young, Dariuszem Żukiem z Business Link, Agnieszką Wolińską-Skuzą z Mas Consulting oraz Małgorzatą Zachorowską, założycielką Klubu Dyrektora HR działającego przy ośrodku THINKTANK, rozważali, jak zarządzać współczesną firmą, w której członków zespołu niejednokrotnie dzieli niemal wszystko. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że zarządzanie różnorodnością staje się ważną częścią kultury organizacyjnej firm, dotyczy jednak często jedynie wybranych branż lub dużych organizacji. Niejednorodność to wielki potencjał, ale i wyzwanie. Dobre zarządzanie takimi zasobami wymaga nie tylko elastycznego podejścia i opanowania różnych stylów przywództwa, ale także umiejętności dostosowywania się menedżerów i liderów do zmian zachodzących w organizacji i wokół niej. W najbardziej optymalnym modelu biznesowym, pracownikom przydziela się zadania w taki sposób, aby umożliwić im swobodę działania. Okazuje się, że sama świadomość różnorodności nie wystarczy, trzeba tworzyć całą filozofię zmiany funkcjonowania firm – opierając się na wiedzy, ale również na wrażliwości i dialogu, dzięki którym możemy urealnić i zbalansować oczekiwania na linii pracownik-pracodawca. Jedynie odejście od myślenia niektórych menadżerów – „dobry pracownik wykonuje zadania tak jak ja” – pozwoli dostrzec predyspozycje i zdolności naszych podwładnych. Heterogeniczność naszej grupy może stać się jej największą zaletą, gdy dzieląc się doświadczeniem, zintegruje się wokół wspólnego celu. Spotkanie moderował Paweł Oksanowicz z ośrodka THINKTANK.