1. Śniadanie z Liderką - Barbara Sissons, Członek Zarządu, Totalizator Sportowy

6. marca 2014 odbyło się pierwsze śniadanie z cyklu Spotkań z Liderką, od marca regularnie obecnych w programie Fundacji Liderek Biznesu. Jego bohaterką i jednocześnie gospodynią była Barbara Sissons, Członek Zarządu Totalizatora Sportowego odpowiedzialny za finanse. członek honorowy Fundacji Liderek Biznesu, która opowiedziała o swoich doświadczeniach zawodowych w drodze na szczyt. Doradziła, jak nie tracić rozpędu w karierze i dyskontować osiągnięcia. Barbara Sissons zaprosiła gości do dyskusji na temat: czym jest sukces dla współczesnych kobiet biznesu i jak każda z nich go rozumie.

Większość uczestniczek zdefiniowała sukces jako udane połączenia życia prywatnego i zawodowego, przy jednoczesnym realizowaniu własnych ambicji. - Jest on możliwy, gdy przestaniemy się blokować, walczyć z poczuciem własnej wartości - mówiły. Panie doszły także do wniosku, że kobiety sukcesu to te, które już przestały siłować się z rzeczywistością, zarówno biznesową, jak i prywatną. Przepracowały swoje silne i słabe strony. Miały odwagę powiedzieć sobie, jakie mają role w życiu i je zaakceptować. Kobiecość stała się ich siłą, przestała być balastem.

Za jeden z najważniejszych elementów spotkania panie uznały wzajemne rady dotyczące codziennych wyzwań menedżerskich i życiowych. Wśród kluczowych wymieniły: szukać wsparcia, unikać wampirów energetycznych i osób reprezentujących poglądy z poprzedniej epoki, szybko reagować na porażki.

Całość, słowami Eleonory Roosvelt, podsumowała Barbara Sissons - każda kobieta powinna codziennie robić przynajmniej jedną rzecz, która ją przeraża i być przygotowaną zarówno na konsekwencje pozytywne, jak i negatywne.

W spotkaniu wzięło udział 37 uczestniczek, dyskusję prowadziła Iwona Kokoszka, dziennikarka, członek honorowy Fundacji Liderek Biznesu.