Uroczyste Zakończenie V Edycji Programu Mentoringowego, 20 lutego 2019

W warszawskim Teatrze Kamienica odbyła się uroczystość zakończenia jubileuszowej, V edycji Programu Mentoringowego, w którym udział wzięło 155 par. Przez 9 miesięcy pary pracowały razem w ramach indywidualnych sesji mentoringowych oraz wspólnych warsztatów.

Iwona Kozera, założycielka Fundacji Liderek Biznesu, powiedziała, że Program Mentoringowy jest dumą Fundacji. Podziękowała też Piotrowi Ciackowi, Opiekunowi Merytorycznemu Programu, a także wszystkim współpracującym trenerom: Agnieszce Bilińskiej, Ewie Zięcinie, Romualdowi Kępie, Romeo Grzębowskiemu oraz Marcinowi Capidze, który wraz z Jadwigą Kuczkowską poprowadzi kolejną, już VI edycję Programu Mentoringowego.

Mariola Ratschka, dyrektor Ośrodka Informacji ONZ, zwróciła uwagę na przypadający tego dnia Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej i zaznaczyła, że sprawiedliwość społeczna będzie wtedy, gdy zostaną usunięte wszelkie bariery dotyczące równości płci. ONZ usilnie działa na rzecz równości w biznesie, dlatego wprowadził Women’s Empowerment Principles, czyli zasady, których celem jest poprawa sytuacji kobiet w miejscu pracy, na rynku pracy i w społeczeństwie.

Profesor Hanna Godlewska-Majkowska, prorektor SGH ds. współpracy z otoczeniem, opowiadała o Programie Mentoringowym i swoich doświadczeniach z nim związanych. „W mentoringu uczymy się różnicy między słuchać a usłyszeć. Program Mentoringowy uczy nas tak słuchać, by ktoś chciał mówić, oraz jak mówić, by ktoś chciał słuchać” - powiedziała.

Dr Urszula Wysocka z Harvard Business Review podkreśliła znaczenie mentoringu w dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, które działa z korzyścią dla obu stron – mentorów i mentee.

Według Piotra Ciacka, Opiekuna Merytorycznego kończącej się właśnie edycji, sukces programu był możliwy dzięki zbudowaniu zaufania, bezpieczeństwa i intymności. „Fundacja stworzyła nam miejsce do pracy nad sobą w komforcie i dzięki temu mogliśmy wychodzić z własnej strefy komfortu” - powiedział Piotr.

Częścią uroczystości było przedstawienie Milczarek i Bukowski Trio „Rzecz o motywacji, czyli słów kilka o zaangażowaniu, niechęci i całej tej ściemie” - o poszukiwaniu doskonałości w skutecznym przywództwie, zarządzaniu, ale także o komunikacji i porozumieniu z innymi. Spektakl łączy sesję mentoringową, psychoterapię, sztukę teatralną i stand-up.

Merytoryczna jakość V edycji Programu została oceniona jako dobra lub bardzo dobra przez 95% mentorów i 96% mentees. Zdecydowana większość, aż 98% mentees osiągnęło swój cel, zaś większość mentorów (95%) osiągnęło osobistą satysfakcję.

Bardzo dziękujemy Patronom Merytorycznym piątej edycji:

oraz Partnerom wieczoru: firmom Grupa Żywiec oraz EY.

Przede wszystkim dziękujemy Mentorom i Mentees za wiele miesięcy wspólnej pracy!