Kolejne spotkanie Klubu Mentora

Za nami  kolejne spotkanie Klubu Mentora, który działa w ramach Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu. Celem Klubu Mentora jest m.in. pomoc w doskonaleniu kompetencji mentorskich oraz umożliwienie wysokiej jakości networkingu.

Goście zostali powitani przez Agnieszkę Maciejewską, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu. Następnie głos zabrali: Iwona Radziszewska, konsultantka do spraw komunikacji, certyfikowana trenerka EEG biofeedbacku  oraz Arek Protas, konsultant do spraw komunikacji. Iwona Radziszewska nawiązując do  neurokomunikacji, wyjaśniała genezę ekstremalnych zachowań interpersonalnych i w praktyczny sposób pokazała uczestnikom jak rozpoznać kłamstwo. Dla nieobecnych na spotkaniu radzimy zachować czujność w drugiej połowie dnia - bowiem w pierwszej działa tzw. poranna moralność, dzięki której mamy większą niechęć do kłamstwa. Arek Protas opierając się na własnych doświadczeniach wskazał kluczowe czynniki dobrej komunikacji takie jak: uważność, otwartość, uczciwość, szacunek, indywidualne podejście do osoby, z którą się komunikujemy i dostrojenie (jeśli ktoś wysyła sms to odpowiadamy również przez sms).

Następnie uczestnicy wzięli udział w ćwiczeniach networkingowych pt. „Komunikuj się lub giń! Jak się komunikować, aby efektywnie budować swój własny wizerunek i świadomie wywierać wpływ na innych?” prowadzonych przez Beatę Mońkę oraz Andrzeja Długosza. W trakcie tej części uczestnicy mieli również okazję nauczyć się zasad skutecznej  autoprezentacji, a odważni ją nawet przećwiczyli. Dzięki temu wtajemniczeni wiedzą już na zawsze komu powierzyć zdrowie.

Na zakończenie spotkania goście mieli czas na kuluarowe rozmowy przy lampce wina.