Inauguracja V. Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 16 maja 2018, Warszawa

16 maja 2018 r. w budynku Warsaw Spire, The Heart Warsaw przy placu Europejskim 1 odbyła się uroczysta inauguracja V. Jubileuszowej Edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu.

W tegorocznym programie będzie uczestniczyło, aż 156 par mentorów i mentees, którzy przez najbliższe 9 miesięcy – od połowy maja do lutego 2019 roku – będą wspólnie pracować nad rozwojem kompetencji przywódczych i świadomym kształtowaniem kariery. Program tegorocznej edycji Programu Mentoringowego został objęty Patronatem Merytorycznym: ICAN Institute (wydawcyHarvard Business Review), Szkoły Głównej Handlowej oraz Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie.

Na inauguracji pojawiło się ponad 270 osób – zarówno uczestników, jak i  gości związanych z Fundacją Liderek Biznesu. Spotkanie rozpoczęło się  moderowaną sesją networkingową, w której nagrodą był voucher na wybrany warsztat organizowany przez Fundację.

Część oficjalną rozpoczęła Iwona Kozera, Fundatorka Fundacji Liderek Biznesu, a następnie Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu, opowiedziała o bieżących i planowanych działaniach Fundacji. Następnie Piotr Ciacek, Opiekun Merytoryczny tegorocznej edycji Programu Mentoringowego, przedstawił ideęe, założenia i przebieg projektu. W bardzo interesujący sposób podkreślił również znaczenie relacji mentor-mentee.

Następnie wystąpili przedstawiciele Patronów Merytorycznych naszego Programu. Na początku głos zabrała prorektor prof. zw. dr hab Hanna Godlewska-Majkowska ze Szkoły Głównej Handlowej, ., a następnie Mariola Ratschka,  przedstawicielka Biura Informacji ONZ w Warszawie. Po krótkiej przerwie wystąpiła Alekandra Ślifirska, przedstawicielka trzeciego Patrona Merytorycznego: ICAN Institute, wydawcy magazynu „Harvard Business Review”. Jej wystąpienie miało tytuł. „Autentyczny lider rozwija się w dialogu”.

W finałowej części wystąpił gość specjalny: Katarzyna Molęda, współzałożycielka firmy Enterculture, trenerka międzykulturowa i socjolożka, autorka książki "Szwedzi. Ciepło na Północy". Pani Katarzyna w swoim wystąpieniu zajęła się zagadnieniem „Niewidzialnych kultur biznesowych” i opowiedziała, jak ważnym kluczem do udanej współpracy międzykulturowej jest świadomość stereotypów i błędów poznawczych oraz otwartość na poznawanie innych kultur.

Galę poprowadził Paweł Oksanowicz, dziennikarz radiowy i telewizyjny, związany z Radiem Kolor.

Po części oficjalnej goście przyszedł czas na … niespodziankę!!! w postaci jubileuszowego tortu na otwarcie V. edycji Programu Mentoringowego.

W najbliższym czasie uczestnicy Programu wezmą udział w pierwszych warsztatach oraz spotkaniach indywidualnych. Opiekunem Merytorycznym Programu jest Piotr Ciacek, który będzie nadzorować merytorycznie przebieg całego projektu oraz służyć bieżącym wsparciem  uczestnikom programu.