Warsztat z profesorem Andrzejem Blikle "TURKUSOWA FIRMA XXI WIEKU", Warszawa, 19 lutego 2018, godz. 9-13.30

Warsztat z profesorem Andrzejem Blikle

TURKUSOWA FIRMA XXI WIEKU

19 lutego 2018, godz. 9:00-13:30, Warszawa

Prowadzący:

Profesor Andrzej Jacek Blikle

• W latach 1990-2010 prezes zarządu A. Blikle Sp. z o.o. istniejącej nieprzerwanie od roku 1869, dziś członek rady nadzorczej
  • Profesor matematyki i informatyki w Polskiej Akademii Nauk, członek Europejskiej Akademii Nauk (Akademia Europaea) członek honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego
  • Członek blisko 30 organizacji w tym Komitetu Mazowieckiej Nagrody Jakości, Rady Języka Polskiego PAN i Rady Fundacji FOR
  • Prezes honorowy stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych i Rady Centrum im. Adama Smitha
  •  „Człowiek Jakości Roku 2010” przyznany przez Kongres Polskich Menedżerów Jakości ISO POLAND 2011
  • Prowadzi własną firmę doradczą w obszarze zarządzania kompleksową jakością (TQM).

O WARSZTACIE:

Organizacja turkusowa (nazwa pochodzi z książki F. Laloux „Pracować inaczej”, choć związane z nią idee są znane od połowy XX wieku) to firma lub instytucja, która swoją ponadprzeciętną skuteczność — w tym biznesową, jeżeli jest firmą — zawdzięcza odrzuceniu większości zdawałoby się nienaruszalnych zasad korporacyjnego porządku.

W firmie turkusowej nikogo nie trzeba pilnować, by pracował, nikogo nie trzeba oceniać, ani też zaganiać do pracy kijem i marchewką. A skoro nie trzeba ani pilnować ani zaganiać, to nie są potrzebni kierownicy-nadzorcy. Tam nikt nikomu nie wydaje poleceń, a zakres czynności każdego pracownika mieści się w jednym zdaniu: „robisz to co potrafisz, wtedy gdy jest to potrzebne i bierzesz za to odpowiedzialność”. W konsekwencji nikt nie mówi: „to nie należy do moich obowiązków”.

Kierownicy przestają pełnić rolę nadzorców, a stają się liderami idei, mentorami w obszarach zawodowych i społecznych, moderatorami debat.

Jak pokazują coraz liczniejsze przykłady turkusowych organizacji, ich wysoce idealistyczne zasady są nie tylko możliwe do wdrożenia (choć stanowczo nie jest to łatwe), ale przede wszystkim niezwykle skuteczne. Laloux opisuje 12 takich organizacji, mamy także przykłady polskie A wszystkie te firmy doszły do swojej turkusowej formuły nie znając książki Laloux i nie wiedząc o sobie nawzajem. Wszystkie jednakże wyszły z tego samego racjonalnego założenia, że człowiek działa najskuteczniej w warunkach wolności, zaufania, partnerstwa i współpracy.

W PROGRAMIE:
  • Idea turkusowej organizacji z przykładami
  • Budowanie relacji interpersonalnych
  • Motywowanie godnościowe
  • Zarządzanie procesowe
  • Ćwiczenia warsztatowe z zakresu komunikacji (aktywne słuchanie)

W TRAKCIE WARSZTATU UCZESTNICY:
  • Zapoznają się z podstawowymi zasadami robiącego od niedawna karierę na świecie modelem organizacji turkusowej opisanym przez Frederica Laloux
  • Poznają przykłady realnych turkusowych organizacji
  • Poznają podstawy dobrej komunikacji będącej fundamentem turkusowej cywilizacji

LITERATURA:

VIDEOWYKŁADY:
MIEJSCE:

Warsztat odbędzie się w biurze firmy EY, Rondo ONZ 1, 14. Piętro, Warszawa.

WARUNKI UDZIAŁU:
  • Koszt udziału jednej osoby to 400 PLN netto / 492 PLN brutto;
  • Przy zgłoszeniu dwóch i więcej osób z tej samej organizacji: zniżka 10% - 360 PLN netto / 442,80 PLN brutto;
  • Dla członków Klubów Mentora i Mentee Fundacji Liderke Biznesu: zniżka 10% - 360 PLN netto / 442,80 PLN brutto;
  • Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego oraz uiszczenie opłaty przed rozpoczęciem kursu;
  • Bezkosztowa rezygnacja z udziału w warsztacie możliwa jest najpóźniej na 14 dni przed terminem. Po tym terminie możliwy jest udział w warsztacie innej wskazanej osoby pod warunkiem poinformowania organizatora.
  • Nieobecność na szkoleniu nie jest podstawą do zwrotu opłaty za szkolenie;
  • Fundacja Liderek Biznesu zastrzega sobie prawo do zmiany terminu lub odwołania szkolenia;
  • Zakup biletu jest równoważny z akceptacją warunków uczestnictwa w szkoleniu

Uprzejmie informujemy, że podczas spotkania będą robione zdjęcia. Decyzja o udziale w warsztacie oznacza wyrażenie zgody na publikację wizerunku.