Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

Stowarzyszenie „Aktywność Kobiet”, Fundacja Liderek Biznesu oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach zaprosili uczestników VII Europejskiego Kongresu Małych    i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach (20 października 2017r) na panel dyskusyjny pt: „GOSPODARKA, KLIMAT, SPOŁECZEŃSTWO - KOBIETY ZMIENIAJĄ ŚWIAT".

W panelu udział wzięli:

Ilona Antoniszyn, prezeska Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”, Volkswagen Group.

Piotr Ciacek prezes „STIBITZ”, byłego Przewodniczący Rady Nadzorczej Kantar Millward Brown, oraz członek Rady Nadzorczej SMG/KRC Search&Selection.

dr Andrzej Kalisz, niezależny doradca biznesowy, wiceprzewodniczący, Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy we Wrocławiu, Ambasador "Aktywności Kobiet"

Beata Osiecka, członkini Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, prezeska Zarządu firmy Kinnarps Polska,

Angelina Sarota - radczyni prawna, członkini Rady Programowej Fundacji Liderek Biznesu. Przewodnicząca Rady Nadzorczej PKN ORLEN S.A.

Moderatorką spotkania była Magdalena Rygiel, dyrektorka Stowarzyszenia „Aktywność Kobiet”

Dyskutowano m. in. o roli i znaczeniu kobiecej aktywności we wszystkich sferach życia publicznego, wpływie kobiet na gospodarkę i funkcjonowanie firm, barierach rzeczywistej równości w gremiach podejmujących decyzje nie tylko w biznesie, działaniach jakie należy podjąć, aby rozwijała się przedsiębiorczość kobiet i o tym co  same kobiety mogą zrobić by wykorzystać swój potencjał i realizować zawodowe, społeczne i osobiste aspiracje.

Wprowadzeniem do rozmowy był Raport Fundacji Liderek Biznesu, współorganizatora panelu pt. "Gdzie jest szklany sufit? Kobiety w średniej kadrze zarządzającej" przygotowany na podstawie wyników badania przeprowadzonego przez Kantar Millward Brown na zlecenie Fundacji Liderek Biznesu. Możecie go Państwo znaleźć TUTAJ.

W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób, długa i ciekawa dyskusja w trakcie i po panelu dowodzi, że temat pełnej równości w płci jest aktualny i ważny.

Już wkrótce dostępna będzie pełna relacja filmowa z wydarzenia, zwiastun jest dostępny tutaj.