X
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Regulamin serwisu.
         
PL | EN    KONTAKT
 
 
 
 
Inauguracyjne spotkanie Klubu Mentora
 
 

Dnia 21 czerwca odbyło się inauguracyjne spotkanie Klubu Mentora. Misją Klubu jest wspieranie Mentorów wszystkich dotychczasowych edycji Progamu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu w doskonaleniu kompetencji mentorskich oraz umożliwienie wysokiej jakości networkingu pomiędzy Mentorami Fundacji Liderek Biznesu. Społeczność naszych Mentorów liczy już ponad 200 osób.

Spotkanie składało się z dwóch części.

Pierwsza część spotkania poświęcona była tematowi Rad Nadzorczych. Nasze zaproszenie do debaty przyjęło sześciu doświadczonych członków Rad Nadzorczych:

  • Zofia Dzik, Członek Rad Nadzorczych PKP Cargo, InPost, Erbud, Prezes Fundacji Humanites
  • Iwona Dorota Gajek, Dyrektor Zarządzający Pionu Prawnego BGŻ BNP Paribas SA i Country Legal Head BNP Paribas SA w Polsce
  • Monika Nachyła, Partner, Abris Capital, Członek Rady Nadzorczej BGŻ BNP Paribas
  • Angelina Sarota, Przewodnicząca Rady Nadzorczej PKN Orlen, Członek Rady Programowej Fundacji Liderek Biznesu
  • Piotr Ciacek, prezes Stibitz, były Przewodniczący Rady Nadzorczej Kantar Millward Brown, były członek Rady Nadzorczej SMG/KRC Search&Selection
  • Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Geberit, członek Rady Nadzorczej Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa przy Lewiatanie, Członek Rady Nadzorczej OTCF S.A. (marka 4F)

W trakcie interesującej dyskusji moderowanej przez Agnieszkę Bilińską, współopiekuna Klubu Mentora, paneliści opowiadali, na czym polega rola Rady Nadzorczej, zadania i odpowiedzialność jej członków. Ciekawa była konkluzja, iż – wbrew powszechnie panującemu stereotypowi -  aby zasiadać w Radzie Nadzorczej, nie jest konieczne przebycie całej ścieżki  kariery. Nasi goście stwierdzili, że zgodnie z aktualnymi trendami na świecie różnorodność wieku, doświadczeń i kompetencji członków Rady Nadzorczej to szansa na podejmowanie lepszych decyzji, pełniejsze zrozumienie potrzeb rynku i wykorzystanie nowych technologii.

Członków Klubu – doświadczonych liderów biznesu – interesowało, jakie kompetencje trzeba posiadać, aby ubiegać się o stanowisko w Radzie Nadzorczej oraz jak przebiega rekrutacja. Okazuje się, że dziś, poza kryteriami formalnymi, doświadczeniem w biznesie oraz ewentualnie wiedzą specyficzną dla danej branży, coraz ważniejsze są umiejętności miękkie, które dotąd traktowane były jako mniej ważne. Nasi goście zgodzili się, że niezmiernie ważna jest możliwość poświęcenia odpowiedniej ilości czasu i „gotowość poznawcza”, aby jak najlepiej zrozumieć działanie danego biznesu, reguł rynkowych specyficznych dla danej branży.

Intrygującym zagadnieniem okazały się wynagrodzenia członków Rad Nadzorczych, które są bardzo zróżnicowane i zależą od sektora. Według statystyk najczęściej w radach zasiadają prawnicy, finansiści oraz akademicy.

W podsumowaniu nasi goście podkreślili, że zasiadanie w Radzie Nadzorczej jest bardzo cennym doświadczeniem zawodowym i warto właśnie w ten sposób spojrzeć na tę funkcję, traktując ją nie jako ukoronowanie kariery, lecz możliwość rozwoju i nauki.

W drugiej części spotkania członkowie Klubu Mentora dyskutowali nad formułą działalności Klubu, częstotliwością i tematyką spotkań. Pomysłów i potrzeb było wiele, w związku z czym współopiekun Klubu Romuald Kępa przeprowadził głosowanie, które pozwoli stworzyć plan działań na najbliższe miesiące.

                        

 

 

 

« Powrót do listy wydarzeń