Inauguracja cyklu spotkań "Liderki w Zdrowiu"

Dnia 13 czerwca odbyło się spotkanie inaugurujące nowy cykl  spotkań organizowanych przez Fundację Liderek Biznesu: Liderki  w Zdrowiu. Spotkania będą platformą do dyskusji i wymiany opinii  dla kobiet związanych z sektorem zdrowia.  Świat Zdrowia to bardzo szerokie grono reprezentowane przez wiele środowisk takich jak świadczeniodawcy, uczelnie, branżę farmaceutyczną, stowarzyszenia i wiele innych. Jest wiele ciekawych tematów, o których warto rozmawiać.

Było nam niezmiernie miło gościć tak znamienitych gości z branży farmaceutycznej, medycznej, środowiska akademickiego, a także przedstawicielki innych podmiotów związanych z tym sektorem.  W trakcie spotkania padło wiele pomysłów, które nowo stworzona grupa może wspólnie realizować. Wstępnie zdefiniowanym celem grupy jest stworzenie programu na rzecz zwiększania kapitału zdrowia w Polsce poprzez lepsze wykorzystanie potencjału kobiet w sektorze zdrowia oraz na rzecz zwiększania poziomu finansowania tego sektora.

Uczestniczki w ramach spotkań będą miały również okazję wymienić się swoimi cennymi doświadczeniami np. w zakresie zarządzania jednostkami publicznymi i prywatnymi, opowiedzieć swoje historie. Dynamicznie padające pomysły i refleksje uczestniczek będą bazą do planowania działań grupy jak i kolejnych spotkań.