Inauguracja II poznańskiej edycji Programu Mentoringowego Fundacji Liderek Biznesu - 24 maja 2017, Poznań

24 maja w Hotelu Puro przy ul.Stawnej w Poznaniu odbyła się Inauguracja II edycji Programu Mentoringowego

W tegorocznej poznańskiej edycji Programu weźmie udział 23 pary.

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa również z tego powodu, że Program objęło Patronatem Merytorycznym dwóch znakomitych Partnerów: ICAN Institute (wydawca Harvard Business Review) oraz Szkoła Główna Handlowa. Obie te instytucje mocno wspierają ideę mentoringu jako metody rozwoju liderów biznesu, a sposób skonstruowania naszego Programu, jakość edukacji w jego ramach oraz opinie absolwentów przekonały ich do objęcia projektu Patronatem Merytorycznym.

Część oficjalną rozpoczęła Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu FLB, która opowiedziała o bieżących i planowanych działaniach Fundacji. Następnie Sylwia Marciniak, Opiekun Merytoryczna tegorocznej edycji Programu Mentoringowego, opowiedziała o założeniach i przebiegu projektu. Sylwia Marciniak będzie nadzorować merytorycznie przebieg całego projektu oraz służyć bieżącym wsparciem w pojawiających się kwestiach.  Osią programu będą indywidualne sesje mentoringowe, między którymi zostały zaplanowane warsztaty dla Mentorów i Mentees, sesje networkingowe oraz sesje interwizji. Wkrótce odbędą się pierwsze warsztaty dla Mentorów i Mentees.

Na koniec części oficjalnej Rafał Kołodziej opowiedział nam o innowacjach, strategiach, design thinkingu. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób projektuje się przyszłość, jak wygląda strategia innowacji i w jaki sposób wprowadza się rozwiązania. Rozmawialiśmy o tym, czy każda firma posiada kulturę innowacji a jeśli nie, to jak się ją wprowadza.

Niezwykle inspirującym tematem okazał się Futures Thinking i Design Thinking. Przy tej okazji, nieco więcej czasu poświęciliśmy tematowi trendów – ich poszukiwania, wprowadzania, znajdowania motorów zmian oraz przyszłych potrzeb klientów. Dzięki temu zagadnieniu pojawiło się kilka pytań od publiczności, na które Rafał Kołodziej ciekawie i z pasją odpowiadał.

Po zakończeniu części oficjalnej uczestnicy Programu Mentoringowego i pozostali goście przeszli do Restauracji Nifty no.20 aby przy lampce wina móc się lepiej poznać.