Inauguracyjne spotkanie Klubu Mentee

Dnia 25 maja odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Klubu Mentee. Grono absolwentów wszystkich edycji liczy już około 200 osób. Uczestników przywitały Agnieszka Maciejewska, Prezes Zarządu Fundacji Liderek Biznesu oraz Iwona Kozera, Fundator.

Gościem specjalnym spotkania była Edyta Sadowska CEO Ringier Axel Springer Polska, która opowiedziała o zmianach w organizacjach we współczesnym świecie. Zmiany towarzyszą nam przez całe życie i dotyczą każdej jego sfery; są konieczne w procesie rozwoju ludzi, zespołów, społeczeństw i organizacji. Każdej zmianie towarzyszy lęk i opór. Zmiana to wyzwanie, ale także ogromna szansa. Inicjatorem zmian w firmie jest zarząd, jednak ważne, aby mieć w firmie leaderów, ambasadorów zmiany, którzy znają korzyści płynące ze zmiany, rozumieją ją i są w stanie w przystępny sposób wytłumaczyć i przeprowadzić przez nią zespoły. Podstawą jest dobra komunikacja, traktowanie ludzi indywidualnie, zaplanowanie rozwiązań wariantowych oraz brak strachu przed różnorodnością.

Na zakończenie spotkania, Barbara Sissons, Członek Zarządu Fundacji Liderek Biznesu, zachęciła Mentees do włączenia się w aktywność Klubu, aby jego działalność jak najlepiej odpowiadała na potrzeby jego członków.