Edycja 2014

Pierwsza edycja Programu Mentoringowego Finansowy trwała od czerwca  do grudnia 2014 roku i wzięło w niej udział 27 par. Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Edycji 2014 Programu.

Wizyta prof. David'a Clutterbuck'a, guru europejskiej szkoły mentoringu

Na zaproszenie Fundacji Liderek Biznesu przyjechał do Warszawy prof. David Clutterbuck, jeden z najbardziej znanych europejskich twórców współczesnego mentoringu. Autor ponad 50 książek i współzałożyciel Europejskiej Rady Mentoringu i Coachingu. Relację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

Co mówią nasi Mentorzy o mentoringu?

Ewa Wiejas, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu, Stroer Media

„Mentoringowy styl zarządzania niesie za sobą wiele korzyści w biznesie. Mentoring jest w dzisiejszych czasach niezmiernie ważny ponieważ buduje swobodną komunikację oraz zaufanie na różnych szczeblach organizacji.”

Beata Osiecka, Prezes Zarządu, Kinnarps Polska

„Z punktu widzenia Mentora proces może się udać tylko wtedy, gdy mentee nie tylko chce ale też wie, czego chce. Taką właśnie Mentee miałam przyjemność opiekować się w pierwszej edycji programu mentoringowego FLB : zmotywowaną, otwartą na zmiany i z bardzo konkretnie określonym celem. Dla mnie osobiście proces ten dostarczył wiele satysfakcji i ogrom pozytywnej energii. Wcześniej nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak łatwo można komuś pomóc i jak wiele frajdy może to przynieść mnie samej. Wszystkim niezdecydowanym kandydatom na Mentora - bardzo polecam!  To zabiera o wiele mniej czasu niż Wam się wydaje!”

Isabella Kruger Pawłowski, Dyrektor Zarządzający, MGA Metro Group

„Spotkania i rozmowy z moją Mentee pozwoliły mi dzielić się swoimi doświadczeniami i cieszyć się uzyskanym pozytywnym feedbackiem. Spotkania te wywołały u mnie świadomą weryfikacje moich własnych mocnych bądź słabych stron. To doświadczenie było dla mnie inspiracją i motywacją dla własnego rozwoju.”

Katarzyna Twarowska, Prezes Fundacji Liderek Biznesu, Dyrektor w dziale audytu w EY, Lider Rynku Nieruchomości w dziale Audytu na kraje Centralnej i Południowo – Wschodniej Europy

Pomyśl czego chcesz się nauczyć, jaki problem rozwiązać – znajdź odpowiedniego Mentora, a osiągniesz swój cel dużo szybciej. Uczyń mentoring skrótem do sukcesu!.”

Katarzyna Zawodna, Prezes Zarządu, Skanska

„Mentoring daje uczestnikom obopólne korzyści. Możemy uczyć się od siebie, mamy możliwość podzielenia się doświadczeniami, które, mam nadzieję, pomagają nawet choć małym stopniu świadomie kierować karierą, budować pewność siebie i w naturalny sposób poprawiać współczynniki różnorodności na stanowiskach menadżerskich. Kobiety są inne i to jest dobre - powinnyśmy umieć korzystać z naszych silnych stron takich jak empatia, umiejętność słuchania, czy pracy w zespole. Uważam, ze kobiety, które dużo osiągnęły mają wręcz obowiązek wspierać młodsze koleżanki - dla mnie to jest bardzo ważne, również z punktu widzenia samorozwoju.”

Pozostali Mentorzy w Edycji 2014 Programu Finansowy to (wybrane nazwiska alfabetycznie):

Krystyna Boczkowska, Prezes, Robert Bosch

Jarosław Bachowski Ciura, Partner Zarządzający, Egon Zehnder

Danuta Dąbrowska, Prezes Zarządu, Pandora Jewelery, Członek Rady Nadzorczek Bank Zachodni WBK

Agnieszka Popko, Dyrektor Zarządzający, ECE Projektmanagement Polska

Monika Rajska Wolińska, Partner Zarządzający, Colliers International

Barbara Sissons, Członek Zarządu ds. Finansów, Totalizator Sportowy

Mariusz Witalis, Partner EY

Beata Wróblewska Mazurkiewicz, Dyrektor HR, Oracle Polska

Trenerzy w Edycji 2014

„Mentoring to jedna z najskuteczniejszych metod rozwoju, jakie mają do dyspozycji pojedynczy ludzie, a także i organizacje.”  David Clutterbuck.

Prof. David Clutterbuck, jeden z najbardziej znanych europejskich twórców współczesnego mentoringu, autor ponad 50 książek i współtwórca European Coaching and Mentoring Council.

Edyta Hillesland, coach, trener i konsultant z zakresu komunikacji i zarządzania zespołami. Edyta specjalizuje się także w działaniach związanych z przywództwem, kulturą organizacyjną, zarządzaniem zmianą oraz zarządzaniem międzykulturowym. Ma kilkunastoletnie doświadczenie na stanowiskach menedżerskich firmach FMCG, konsultingowych i związanych z mediami w Polsce i Norwegii.

Artur Negri, zajmuje się rozwojem ludzi oraz organizacji poprzez mentoring,coaching i szkolenia, czerpiąc przy tym m.in. z filozofii, etyki i logiki. Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z ludźmi w biznesie, samorządach, instytucjach, mediach, dyplomacji i nauce. Pasjonuje go komunikacja. Posiada certyfikaty: (1) mentoring, certyfikacja prof. Davida Clutterbucka; (2) coaching, akredytacja ACC International Coach Federation, największej na świecie organizacji zrzeszającej profesjonalnych coachów; (3) diagnostyka liderów, Hogan Assessment.